Môže sa duch naľakať?

Priateľka mi povedala vtip: Ide muž okolo cintorína a obzerá sa, pomaličky ide, so strachom pokukuje okolo seba a zbadá druhého muža. S radosťou mu hovorí.
– Jéj, aký som rád, že ste tu, že tadeto nemusím ísť sám. Dvom bude lepšie, bojím sa tadeto ísť sám.
-Hej, aj ja som sa bál, kým som bol živý.

Hneď nato mi položila otázku, či sa môže duch naľakať.
Odpoveď nám dá tento zážitok.
Najskôr ma oslovila pani, ktorej tragicky zahynul muž a požiadala ma o zistenie, či je jej muž ešte stále tu, lebo sa jej zdá, že ho cíti. Chcela som sa s ňou dohodnúť na hodine, lenže v tú chvíľu sa jej muž ukázal. Využila som túto okolnosť a ihneď som robila odprevádzajúci rituál. Mali sa radi a on sa aj po smrti zachoval ako starostlivý otec. S ním sa ukázalo viacero duchov a keď videl, že jeho malá dcérka sa zobudila a chce byť so svojou mamičkou, všetkých súril, aby rýchlo odišli do Svetla. Doslova ich tam natískal.Všetko sa udialo veľmi rýchlo, ale našťastie odišli všetci. Už si ani dobre nepamätám, kto všetko tam bol.
Potom ma oslovila jej mama. Pracuje v zdravotníctve  a má tiež rôzne zážitky, ktoré sa možno ocitnú aj na tejto stránke. Bohužiaľ včera po obede im z blízkej rodiny zahynul mladý muž. Ešte nemal tridsať rokov. Jeho smrť mi bol v noci ukázať, doteraz neviem, či vo sne, alebo som nespala. Objavil sa ihneď, ako mi o ňom povedala. Opis mladého muža sedel. Bol sa ešte rozlúčiť s mladšou sestrou. Mal ju veľmi rád. Plakal a ja s ním. Nemohla som sa odosobniť. Emočne
to bolo prisilné. Keď sa ukľudnil, pohladil sestričku po vlasoch a šli sme sa venovať rituálu.
Pôvodne táto pani chcela hlavne vedieť, či je jej mamička a maličká dcérka, ktorá žila len niekoľko hodín,vo Svetle a či sa majú dobre. Chcela tiež matke povedať, čo vyviedla, keď ju kedysi dávno odviezla sanitka do nemocnice.
Zatiaľ sa s tým mame nepriznala. Teraz, keď sa jej mama objavila, už nemusela. Mama o tom vedela a sama povedala, čo sa vtedy stalo. Ale mama(duch) dcére nepovedala to, čo jej chcela povedať, kým žila. Keď sa k tomu odhodlala, ako
náhodou ich vyrušil otec. Otec zomrel niekoľko rokov po matke. Nemali kvôli nemu ľahký život. Nevedel dať najavo lásku a bol skôr surový ako milý. Ani on vo svojom živote nepoznal maznanie a potom sa ešte začal venovať alkoholu.
Ako keby alkohol niečo vyriešil. Lenže jemu nepomáhal a jeho rodinu ubíjal. Pri mame sa objavila aj babička. Tá prišla zo Svetla.
Potom sa ukázal ďalší duch. Bol to mamin brat. Svoj život skončil on sám.
Nevedel uniesť svoju utrápenú dušu a obesil sa. Teraz nič nehovoril, len pokorne čakal. Objavil sa aj zať, ktorého som už poznala.
Ale kde je otec?
Pri spomenutí otca bolo vidieť, že jeho žena, ktorá zomrela pred ním, sa ho ešte stále bojí. Povzbudila ju babička.
-Nemusíš sa báť, už je dobre.
-On bude v krčme. Reagovala matka na povzbudenie. Určite s ňou všetci súhlasili, pretože sa hneď do krčmy preniesli. Moje vedomie šlo s nimi.
Zbadala som otca. Vôbec nevnímal, že je už duch. Veselo si popíjal s dvoma kumpánmi. V tejto krčme bolo tak, že som skoro nerozoznala, kto je duch a kto živý.
Zato to rozoznal otec. Konečne zbadal pred stolom svoju mŕtvu ženu. Zbadal zaťa o ktorom nevedel, že zahynul, ale aj dávno obeseného brata. Vytreštenými očami hľadel na skupinku duchov pred ním. Skoro mu oči vypadli z jamiek. Keby
žil, určite by prestal dýchať. Veľmi sa zľakol. Veľmi sa bál. Zato jeho žene konečne narástlo sebavedomie. Prišlo jej to smiešne, stratila strach a konečne sa vymanila spod nadvlády muža. Za života to nedokázala.                                                               Tu je odpoveď na priateľkinu otázku. Duch sa môže zľaknúť ducha, hlavne ak sa duchov bál aj za života.
Postupne sa podarilo jej muža ukľudniť, prijal svoj stav a preniesli sa opäť k žijúcej dcére, ktorej som robila rituál odprevádzania. Otec ju poprosil o odpustenie. Aj svoju ženu. Objavilo sa Svetlo a odchádzali. Páčil sa mi duch mladého
muža, ktorého tiež humor neopustil. Veľmi rýchlo sa rozhodol a so slovami – kašlem na svoj pohreb, idem do Svetla – doň skutočne vkročil a to druhý deň po smrti. Takže o tom, že duša musí ostať na zemi tri dni po smrti veľmi pochybujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *